Лікар радить, інформує, консультує

 


Де і навіщо шукати вітаміни

 

Про кожний ВІТАМІН написано силу-силенну книг. У такій ситуації звичайній людині важко зрозуміти, як «працюють» вітаміни в організмі, для чого потрібен кожний вітамін. Мабуть, саме тому вітаміни й досі лишаються «попелюшками» харчового раціону. Однак ситуація поступово змінюється. Отже, цікаві факти про деякі вітаміни.

 ВІТАМІН

Рослинні продукти

Тваринні продукти

А

Морква, апельсин, мандарин, лимон

Печінка тріски, сир (особливо тверді сорти типу пармезан), вершкове масло, яйця

В2

Лисички, цільнозерновий хліб, проростки пшениці, брокколі

Телячі мізки, печінка, сир, яєчний жовток, сир твердий

В5

Арахіс, брокколі, рис, бобові

Курчата, печінка, м'ясні субпродукти

В6

Волоські горіхи, банани, зелений салат, проростки пшениці

Лосось, устриці, молоко, яйця, м'ясо

В9 (фолієва кислота)

Горіхи. Боби, зелений салат, банани, апельсини

Яйця, м'ясні субпродукти

С

Апельсин, обліпиха, чорна смородина, ківі, спаржа, суниця

Яйця, м'ясні субпродукти

D

Апельсин, обліпиха, чорна смородина, ківі, спаржа, суниця

Молоко, печінка тріски, жирна риба

Е

Оливкова олія, мигдаль, фенхель, шпинат

Молоко, печінка тріски, жирна риба

РР (нікотинова кислота)

Білі гриби

Зайчатина, індичка

Н (біотин)

У тому або іншому вигляді міститься усюди

Найбільше у яловичій печінці і яєчному жовтку

 

 

Імунізація проти поліомієліту



Лист Міністерства освіти і науки України №1/9-20 від 15.01.2016  «Щодо спалаху полїомієліту в Україні».doc

Додаток до листа МОН України №1/9-20 від 15.01.2016  «Рекомендації щодо проведення вакцинації проти поліомієліту вакциною ОПВ в рамках третього раунду додаткової вакцинації ОПВ».doc

 

Наказ №407/201 від 01.10.2015 Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації Бориспільської центральної районної лікарні «Про ситуацію з поліомієлітом та підготовку до турів додаткової імунізації проти поліомієліту».doc

 

 

Міністерство освіти і науки України

 

Від  15.01.2016  №1/9-20

 

Керівникам органів управління
освітою обласних, міських, районних,
(районних у містах) та Київської
міської державних адміністрацій

 

 

Щодо спалаху поліомієліту
в Україні

 

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, у серпні 2015 року два випадки поліомієліту, спричинені вакцино-спорідненим поліовірусом були підтверджені в Україні. 

Відповідно до міжнародних медико-санітарних норм Європейське бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я оповістило про цю ситуацію Глобальну ініціативу з ліквідації поліомієліту (GPEI).  З того часу партнери GPEI підтримують Україну, аби зупинити передачу поліовірусу і повернути країні статус вільної від поліомієліту.

Згідно із міжнародними стандартами, однією із ключових вимог у відповідь на спалах поліомієліту є проведення загальнонаціональних заходів із вакцинації дітей відповідної вікової групи, включно із щонайменше одним раундом вакцинації дітей віком до 10 років.

Вважається, що діти цілком захищені від поліомієліту, якщо 95% цільової групи вакциновані оральною поліовакциною (ОПВ).

Щоб задовольнити ці вимоги, Міністерство охорони здоров’я України  схвалило проведення трьох раундів додаткових заходів із імунізації з жовтня 2015 року до лютого 2016 року:

1-ий раунд – діти віком до 6 років (19 жовтня  – 7 листопада 2015);

2-ий раунд –   діти віком до 6 років (30 листопада - 18 грудня 2015);

3-ий раунд   –  діти віком до 10 років ( 25 січня – 5 лютого 2016).

У кожному із перших двох раундів понад півтора мільйона дітей були вакциновані від поліомієліту. Під час проведення третього раунду потрібно охопити вакцинацією  майже 5 мільйонів дітей дошкільного і шкільного віку.

 

Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я України продовжує інформаційну кампанію щодо вакцинації та запобігання інфекційних хвороб в Україні.

З огляду на зазначене, рекомендуємо місцевим органам управління освітою налагодити співпрацю з обласними (районними) департаментами охорони здоров’я та координаторами проведення додаткових заходів із імунізації.  Сприяння в  організації процесу вакцинації у школах і дитячих садках, просвітницька робота з батьками і співпраця з медичними працівниками є надзвичайно важливими для зупинення циркуляції вірусу поліомієліту в Україні.

Міністерством охорони здоров’я розроблено рекомендації щодо проведення вакцинації проти поліомієліту вакциною ОПВ в рамках третього раунду, що додаються.

  

Заступник Міністра                                                          Павло Хобзей

 

 

Необхідно знати!!!

 Епідемічний паралітичний поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання людини, яке при тяжких формах перебігу характеризується ураженням спинного мозку з розвитком паралічу та парезу кінцівок і тулуба. Збудником є вірус поліомієліту. Джерелом інфекції є інфіковані хворі або безсимптомно перехворівши люди.

Хворі створюють особливу небезпеку для оточуючих в останні дні інкубації та в перші дні хвороби, коли вірус розмножується в носоглотці і виділяється в повітря. Для захворювань поліомієлітом характерні 2 механізми передачі збудника: крапельний та фекально-оральний. У перші дні захворювання чи носійства віруса реалізується крапельний механізм передачі. Катаральні явища в верхніх дихальних шляхах, пов'язані з ними експіраторні акти сприяють поширенню віруса в повітрі та зараженню оточуючих. Проте, основну роль в епідемічному процесі грає фекально-оральний механізм передачі.

Зараження найчастіше відбувається при попаданні віруса в рот людини через забруднені руки, їжу та воду.

Віруси поліомієліту є стійкими до чинників природного середовища. В каналізаційних водах і фекаліях вони зберігають свою життєздатність протягом кількох місяців. Під час нагрівання за температури 50-55 градусів протягом 30 хв. вірус гине, кип'ятіння знешкоджує його протягом кількох секунд.

Найбільш важливим засобом профіла ктики поліомієліту є щеплення дитячого населення. Вакцинальна програма щодо поліомієліту забезпечила швидке зниження захворюваності у всьому світі. Для України, в т. ч. Київської області актуальною є проблема з поліомієлітом.

Для України, в т. ч. Київської області актуальною є проблема з поліомієлітом. Ми мали статус країни, вільної від поліомієліту завдяки успішній роботі по вакцинації дітей.

З 2008 року, в зв'язку з дефіцитом вакцин проти поліомієліту, відсоток щеплень з 95% знизився до 45%. а в поточному періоді 2015 р. - до 25,9%. Низьке охоплення вакцинацією проти поліомієліту протягом останніх 7-8 років, низький імунний прошарок населення, міграція населення, в т. ч. внутрішньо-переміщених осіб, військовий конфлікт привели до виникнення спалаху поліомієліту в Україні.

Ситуація, що виникла, безпосередньо загрожує національній безпеці держави.

Згідно даних Департаменту громадського здоров'я МОЗ України передбачається проведення трьох турів додаткової імунізації проти поліомієліту з використанням живої оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ).

 I тур

Діти віком до 6 років

 

 II тур

Діти віком до 6 років

 

 III тур

Діти віком до 6 років

Діти віком від 6 до 10 років

Додаткова імунізація планується здійснюватися всім, дітям даних вікових груп незалежно від вакцинального статусу дитини.

Обов'язковим є оформлення батьками ф 063-2/о «Інформована згода та оцінка стану здоров'я особи або дитини одним із батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики».


Профілактичні щеплення

 

Лист Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України, від 29.09.2014 №1/9-500/№04.01.16/28103 «Щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення».doc

 

Ще в 1919 році був підписаний документ про обов'язкове проведення пофілактичних щеплень дітям.

З тих пір профілактична вакцинація стала в нашій країні одним із важливих факторів збереження здоров»я підростаючих поколінь, боротьби з дитячою захворюваністю.

Завдяки проведенню профілактичних щеплень знижені і майже повністю ліквідовані деякі інфекційні захворювання.

Введення профілактичних вакцин не викликає захворювання, виробляє захисні антитіла, так створюється активний штучний імунітет. Зазвичайно він буває стійким, але для підтримки більшість щеплень періодично повторюють.

 

Вакцинація в країні обов'язкова і проводиться планово!!!

Першу профілактичну прививку БЦЖ  дитина отримує в пологовому будинку на 5-7 день життя. Далі в суворо визначеному порядку ідуть прививки проти поліомеліта, введення комплексної вакцинації проти трьох інфекцій: коклюша, дифтерії, стовбняка, потім кору,епідпаротиту.  Дитина прививається весь період життя до 18 років.

Узаконено, що всі діти яким передбачена вакцинація проходять медичні огляди. При цьому враховується, як дитина переносить щеплення, вживання лікарських препаратів, перенесені захворювання.

Профілактична імунізація велике благо і ми прагнемо робити так, щоб вона слугувала на користь кожній дитині,  захищала її від хвороб.

Не залякуйте дитину уколами!!!!!!

 

ДИФТЕРІЯ

 Захворювання викликається дифтерійною паличкою Лефлера. Дифтерією частіше всього хворіють діти у віці від 1 до 5 років, але можуть захворіти новонароджені і діти більш старшого віку. Зараження дифтерією відбувається від хворого повітряно-капельним шляхом, при тісному контакті з ним через предмети побуту (ложка,чашка, білизна , іграшки і т.д.)  

Вхідними воротами інфекції є слизова оболонка ротової порожнини, носа та дихальних шляхів. Інкубаційний період 2-10 днів. В залежності  від ураженого органу розрізняють дифтерію носа, ротової порожнини, гортані, рідше очей, полових органів і ще рідше дифтерію пупка і шкіри.

Дифтерія носа. Частіше всього зустрічається у грудних дітей. Як звично спостерігаються гнійні виділення з домішками крові, дитина сопе, погано їсть.

Своєчасно не виявлена дифтерія носа може розповсюдитись на ротову порожнину і гортань.

Дифтерія ротової порожнини. Хвороба починається з поганого самопочуття, підвищення температури, головного болю, втратою аппетиту. Через декілька годин з»являється біль у горлі, спостерігаються набряки, почервоніння, потім утворюються невеликі сіруваті нальоти.

Відмічається збільшення і хворобливість підчелюсних і ньобних лімфатичних вузлів. Нальоти щільно сидять на основі.

Лікування - протидифтерійною сироваткою.

Профілактика - активна імунація всім дітям з 5-6 місяців.

Комментариев нет:

Отправить комментарий